Aktualności Inkubator przedsiębiorczości

Słupski Inkubator Technologiczny

Słupski Inkubator Technologiczny

Szanowni Państwo,


w związku z wprowadzeniem strefy czerwonej i ograniczeniom tym związanych, zmieniamy formę spotkania stacjonarnego na Online.
Osoby, które do tej pory zgłosiły chęć uczestniczenia w spotkaniu dostaną link, dzięki któremu wezmą udział w wydarzeniu w dniu 4 listopada 2020r. o godz.10.00

Pozostałe osoby zachęcamy do przesłania formularza zgłoszeniowego i tym samym wzięcia udziału zdalnie.
 

zaprasza na spotkanie techniczne

dotyczące możliwości wykorzystania pomiarów 3D, inżynierii odwrotnej,                    skanowania 3D i druku 3D w przemyśle 

 

W czasie spotkania przedstawimy naszą ofertę w zakresie:  

Skanowania 3D i pomiarów

Dysponujemy skanerem 3D GOM ATOS oraz systemem fotogrametrycznym GOM TRITOP pozwalającymi na skanowanie i mierzenie obiektów o wymiarach do 10m z dokładnością 0,05mm. Wskażemy możliwości, jakie daje zastosowanie skanera 3D w kontroli jakości wykonania danego elementu, pomiarach GD&T poprzez porównanie skanu z modelem CAD celem wizualizacji odchyłek obiektu rzeczywistego względem projektu oraz weryfikacji danych z rysunku technicznego z zeskanowanym elementem rzeczywistym.

Inżynierii odwrotnej

Wykorzystanie inżynierii odwrotnej opiera się na przekształcaniu skanów 3D obiektów rzeczywistych w ich modele cyfrowe CAD. Technika ta pozwala na tworzenie dokumentacji CAD dla elementów, dla których ona nie istnieje, odtwarzanie cyfrowe uszkodzonych lub zużytych przedmiotów celem przygotowania do późniejszej reprodukcji w dowolnej technologii.

Centrum Druku 3D

  • Omówienie różnych technologii druku 3D wraz z przykładami wydruków i możliwych zastosowań.

Słupski Inkubator Technologiczny dysponuje drukarkami przemysłowymi pracującymi w technologiach FDM/FFF (Fused Deposition Modeling), SLS (Selective Laser Sintering), PolyJet Multimaterial, które pozwalają na uzyskanie wydruków prototypów/krótkich serii produkcyjnych z różnych materiałów w różnej dokładności. Technologia FDM pozwala na druk z materiałów takich jak: ABS, ASA, poliwęglan, PETG, Nylon, POM. Technologia SLS pozwala na druk małoseryjny z proszków poliamidowych, natomiast w technologii PolyJet drukujemy żywicami fotopolimerowymi utwardzanymi światłem UV mogąc mieszać ze sobą 3 różne materiały. Obecnie nasza drukarka PolyJet Connex3 Multimaterial jest jedyną w Polsce tego typu drukarką pracującą usługowo.

Druk 3D wykorzystywany jest w prototypowaniu elementów przed wdrożeniem do produkcji wielkoseryjnej, modelowaniu egzemplarzy pokazowych/przekrojów produktów, wytwarzaniu form wtryskowych, form odlewniczych, narzędzi wspomagających proces montażowy, itp.

 
 
 
 
 
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach” finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013

Program regionalny Pomorskie w Unii Unia Europejska
 

Masz pytanie, napisz do nas

wyślij